Sapropel Mud

Dūņas ir dabisks kompozīts ar unikālu barojošu, attīrošu un farmakoloģisku efektu. Dūņas sastāv no 100% dabiska sapropeļa, kas ir organogēni nogulumi, kas saldūdens baseinos radušies anaerobos apstākļos, kā rezultāts zemūdens floras biodegradācijai gadu tūkstošu laikā. MADARAS produktos izmantotās dūņas tiek iegūtas  meža ezerā, kas atrodas dabas parkā Latgalē. Šīs dūņas ir aptuveni 4000 gadu vecas un tiek iegūtas 7-9 m dziļumā.  Sapropeļa galvenā sastāvdaļa viegli šķīstošs  55-95% (sausā veidā) organisku vielu maisījums. Par augstas kvalitāts sapropeli var uzskatīt materiālu kam organisko vielu saturs ir vairāk nekā 85%. Saprogēlā organisko vielu sastāvs ir vairāk nekā 90 %.  
Sapropelis ir kompleksa bioloģiska sistēma, kas satur ūdeni, minerālus, mikroorganismus un gāzes. Tāpat dubļos atrodami kalcija, magnija, amonija, hlorīd un suflātjoni. Tāpat sapropelī ir augsts mikroelementu daudzums tas satur varu, bāriju, magniju, kā arī gāzes - oglekļa dioksīdu, sērūdeņradi un citas. Vissvarīgākā  un kompleksākā sapropeļa dūņu daļa ir koloidālais komplekss, kas satur bioloģiski aktīvās vielas,  humīnskābi, fulvoskābi, lipīdus, hormonus un enzīmus, sapropelis satur arī lielu daudzumu dažādu vitamīnu - karotīnu, D, B2, B12, folijskābi un citus organismam svarīgus vitamīnus. Dūņām ir plašs farmakoloģisks pielietojums un daudz kosmētikā izmantojamu īpašību. 
Sapropeļa dūņas uzlabo un aizkavē novecošanās pazīmes, stimulē ādas reģenerāciju, palīdz regulēt ūdens-eļļu līdzsvaru ādā, palīdz atbrīvoties no komedoniem un attīrīt ādu, palielina ārējo ādas slāņu aizsardzības spējas, sapropeļa dūņām ir arī antibakteriālas īpašības, tās ir ķīmiski aktīvas, un plīdz iznīcināt toksiskas vielas ādā kā brīvos radikāļus un smagos metālus. Dūņas saturoši produkti ir ieteicami problemātiskai, nobriedušai, nogurušai un nespodrai ādai, kā arī taukainai un kombinētai ādai. Attīrīšanas un detoksikācijas nolūkos dūņas saturošus produktus iesaka arī pilsētvidē dzīvojošiem cilvēkiem, lai mazinātu gaisa piesārņojuma radītās sekas.

 

Found In